İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve İBB Gençlik Meclisi üyeleri Sancaktar Gençlik Platformunu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Samed Ağırbaş İBB Gençlik Meclisi olarak gençler arasında din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve beraberindeki gençleri Sancaktar Gençlik Platformu Başkanı İlhami Başkara karşıladı.

İlhami Başkara, Sancaktepe gençliği için yapılan çalışmalar ve ulaşmak istedikleri hedefler hakkında bilgi verdi. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş gençler için yapılan çalışmalara imkanlar dahilinde destek olduklarının altını çizdi. Konuşmasında hiçbir genci ayırmadıklarını da dile getiren Ağırbaş, azınlık çalışmaları yaptıklarını ve herkesimden gençlerin İBB Gençlik Meclisi bünyesinde olduğundan söz etti. Başarıya ulaşmak için hedeflerin yüksek tutulması gerektiğini söyledi. 39 ilçe gençlerine ulaşmayı hedefleyen İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş yeni vizyon ve misypn doğrultusunda 2016 hedeflerinin gençlere akademik eğitim programları şeklinde olacağından ayrıca İstanbul’un tanıtımı ve manevi dokusunu gençlerle buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. İstanbul’u yabancı ülkelerden gelen öğrencilere tanıttıklarını da belirten Ağırbaş, Gençlik Meclisini uluslararası boyuta taşımayı hedeflediklerinden belirtti.

Gençlerin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Samed Ağırbaş, gençlere yönelik yapılacak çalışmalara da destek vereceklerini bildirdi.