İBB Gençlik Meclisi Süleymaniye Buluşmaları’na devam ediyor. İstanbul’un tarihi özelliklerini ve manevi dokusunu gençlere tanıtmaya çalışan İBB Gençlik Meclisi gençleri Süleymaniye Camisi’nde buluşturdu.

Ayda bir yapılan buluşmalarda gençlere tarihini sevdirmek, manevi bir ortam içerisinde gençlere farklı duygular yaşatmak amaçlanmaktadır. Mimar Sinan’ın eseri olan Süleymaniye Camisi’nde sabah namazı kılan gençler, namaz sonrasında camii içerisinde hadis sohbeti gerçekleştirerek caminin kısa bir tarihini öğrendiler. Dini konular üzerinde bilgiler verilen gençlere namazın önemi anlatılarak, namaz alışkanlığının önemi anlatıldı.

Namazdan sonra camiyi ve cami avlusunu gezen gençler günün ilk ışıklarında Haliç’e doğru hatıra fotoğrafı çekildiler. Cami hakkında bilgi alan gençler cami avlusunda kahvaltı yaparak birbirleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu. Gençlere İstanbul’un tarihi dokusu anlatılmaya çalışıldı

İBB Gençlik Meclisi İstanbullu gençleri Süleymaniye’de buluşturmaya devam edecek. Gençleri manevi yönden geliştirmek isteyen Gençlik Meclisi bu kapsamda çalışmalarını devam edecek.