Tunus ve Türkiye gençliği arasındaki kültürel bağları güçlendirmek amacı ile ülkemize ziyarete gelen Tunuslu gençlere eşlik edildi.

 Türkiye Cumhuriyeti ile Tunus Cumhuriyeti arasında imzalanan Gençlik ve Spor alanında işbirliği anlaşması çerçevesinde Türkiye’ye gelen Tunuslu gençler, Türk kültürünü tanıtan birçok faaliyette bulundu. İşbirliği Programı çerçevesinde 4 Tunuslu genç ve Tunus Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri kardeş iki ülke arasındaki işbirliğinin ve dostane ilişkilerin teşvik edilmesi ve güçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla bir dizi temaslarda bulundular.
 Tunuslu gençler program kapsamında Anıtkabir, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Çankaya Gençlik Merkezini gezdiler.
 Gezinin İstanbul ayağında İBB Gençlik Meclisi üyeleri Tunuslu misafirlere eşlik ettiler. Tunuslu gençlere eşlik eden üyeler İstanbul’u anlatarak İstanbul’u tanıttılar. Tunuslu gençlere Miniatürk, Panorama 1453 ve tarihi camiler gezdirildi. Bunu yanında İBB Gençlik Meclisi anlatılarak Uluslar arası yaptığı çalışmalara değinildi.
 Bunun yanında Tunuslu gençlere İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İstanbul Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu Başkanlığı ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Gençlik Meclisini ziyaret ettiler. Program kapsamında KYK Genel Müdürlüğü’nün yurtlarında uluslararası burslu statüsünde barınan Tunuslu, Filistinli ve Suriyeli öğrenciler de Tunuslu gençlere eşlik etti.