İBB Gençlik Meclisi bünyesinde organize edilen Hukukçular Buluşması yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Buluşmaya başta Hukuk Fakülteleri olmak üzere üniversitelerin diğer fakültelerinden, Adalet Meslek Yüksek Okullarından ve Adalet Liselerden kulüp ve sivil toplum kuruluşu yetkililerinin yer aldığı 32 üniversite, 4 Meslek yüksek Okulu, 3 Adalet lisesi olmak üzere buluşmaya yüzü aşkın hukuk öğrencisi ve hukuka ilgili kişi katıldı.

Program, İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed AĞIRBAŞ’ın katılımıyla gerçekleşti. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed AĞIRBAŞ İstanbul’daki tüm gençlere ulaşmayı hedeflediklerini, meclisin tüm İstanbul’u kapsayan bir aile olduğunu bu doğrultuda gençliğe hizmet vermek istediklerini, İBB Gençlik Meclisi misyonlarını ve vizyonlarını bu doğrultuda faaliyete geçirdiklerinden ve bu buluşmada bulunmaktan onurlandığından bahsetti. Bu tür buluşmaların devam etmesi gerektiği ve her daim yeni fikirlere açık olduklarından ve bunları faaliyete geçirerek topluma hizmet etmekten memnuniyet duyacaklarını anlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın vizyonu ve misyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini hukuk alanında çalışmalarına devam edeceklerini belirterek konuşması sona erdirdi.

Sözü alan İBB Gençlik Meclisi üyeleri herkese katılımlarından dolayı teşekkür ettiler. Hukuk alanında birlik olup çeşitli çalışmaların yapılabileceğinden bahsederek çalışma gruplarını anlattılar. Proje ve yıl içinde yapılması planlanan projelerden genel anlamda bahsederek, buluşmanın amacının ve İBB Gençlik Meclisi çatısı altında tüm işbirliklerine açık olduklarını ifade ettiler.

İBB Gençlik Meclisi üyeleri katılımcılara bu buluşmanın istikrarlı olarak devam edeceğini, gençlik meclisi olarak tüm İstanbul’ u kapsayıcı projeleri hayata geçirilebileceğini ve ortak amaçta birleşmeye yönelik adımlar atılması hakkında bilgi verdi.

İBB Gençlik Meclisi üyeleri projelerinden ve grupları hakkında bilgi verdi. Programa katılan herkesi daha yakından tanımak ve katılımcıların projelerinden bahsetmesi amacıyla söz konuklara bırakıldı. Her üniversite, meslek yüksek okulu ve adalet liselerinden katılan temsilciler yaptıkları projelerden ve yapmayı hedefledikleri etkinliklerden bahsetti. Her konuşmacı böyle bir buluşmanın çok faydalı olabileceğinden ve bunu düzenleyen İBB Gençlik Meclisine teşekkür ederek devamının gelmesini istediler.

Son söz kısmıyla konuşmalarda tüm katılımcılara teşekkür edildi. Ortak dille, tüm katılımcılara ortak çalışmalar yapılması yolunda atılan bu adımın bir başlangıç olduğu, devamının geleceğinden ve birlikte bir çok projeyi hayata geçirebileceğimizden bahsedildi. Toplu fotoğraf çekimiyle birlikte program sona erdi.