İBB Gençlik Meclisi Romanya Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı tarafından Nisan 2015’te yapılan Türkçe sınavlarında dereceye giren 20 öğrenci için İstanbul gezisi düzenledi.

İBB Gençlik Meclisi İstanbullu gençlere yönelik düzenlediği proje ve faaliyetlerin yanı sıra eğitim ve araştırma gibi nedenlerle Türkiye’ye gelen yabancı öğrencilere yönelik olarak da çalışmalarını sürdürüyor.

Gençlik Meclisi Yabancı ülkelerdeki Türkçe konuşma oranını arttırmayı, İstanbul’u ve Türkiye’yi tanıtmayı  ve amaçlıyor. Bu kapsamda Romanya’daki soydaşlarımızın kendi kültür ve benliklerini koruyup geliştirmeleri bağlamında anadil eğitimine de büyük önem veren İBB Gençlik Meclisi, Romanya’daki Türkçe derslerine katılım sayısını arttırmak için Türkiye’ye gelen gençlere Türk örf ve adetlerini anlatıyor.

Romanya Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı tarafından Nisan 2015’te yapılan Türkçe sınavlarında dereceye giren 20 öğrenci için İstanbul gezisi düzenleyen İBB Gençlik Meclisi, öğrencilere Eminönü, Mısır Çarşısı ve Yeni Camii, Çamlıca Tepesine, Sultanahmet ve Beyazıt çevreleri, Topkapı Sarayı, Ayasofya Cami, Dikilitaş, Alman Çeşmesi, Yere Batan Sarnıcı, Gülhane, Haliç, Miniatürk, Teleferik Gezintisi, Pierre loti Tepesi, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Taksim, İstiklal Caddesi’ni kapsayacak bir gezi turu düzenliyor. Gezide ayrıca Türkiye’nin en eski tramvayı, tünel gezisi, Karaköy bölgesi de yer alacak.