İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinin ramazan ayı boyunca yaptığı faaliyetlerden çekilmiş olan fotoğraflardan oluşan İstanbul’da Ramazan Fotoğrafları Sergisi Mecidiyeköy Metro İstasyonunda açıldı.

Geride kalan Ramazan ayı İstanbul’da bu yıl yapılan etkinlikler ile dolu dolu yaşandı. Ramazan’ın manevi iklimi, Maltepe ve Yenikapı Etkinlik Alanları, Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı ve Feshane Bahçesi’nde hep birlikte doyasıya gerçekleşti. İftar öncesi, iftar sonrası ve Teravih Namazı sonrası; Tasavvuf Müziği’nden Mehteran Konserlerine ve şiir dinletilerine kadar onlarca etkinlik İstanbullularla buluştu.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve üyeleri de Ramazan boyunca teravih namazı çıkışı camii cemaatlerine lokum ve limonata ikram etti. Ayrıca ramazan ayında ev ziyaretleri gerçekleştiren Gençlik Meclisi Yenikapı İftar alanından 2000 İstanbullu gençle buluştu.

Yapılan etkinlikler sırasında çekilen fotoğraflar da bir araya getirilerek sergi oluşturuldu. İstanbul’da Ramazan Fotoğrafları Sergisi Mecidiyeköy Metro İstasyonunda ziyarete açıldı. Sergi bir hafta boyunca ziyarete açık kalacak.