İBB Gençlik Meclisi İstanbul’un çeşitli bölgelerinde Dünya Çevre Günü dolayısı ile deniz temizliği gerçekleştirdi. İBB Gençlik Meclisi üyelerinin katıldığı etkinlik İBB’ye ait olan deniz yüzeyi temizliği tekneleri ve kıyılarda gerçekleşti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi çevreye ve doğaya duyarlı bireyler yetiştirmek için çalışmalarına devam ediyor. İstanbul’da yaşayan 5 Milyon gence yönelik çalışmalar yapan İBB Gençlik Meclisi 5 Haziran Dünya Çevre Günü Dolayısı ile farklı bir etkinliğe imza attı.

Meclis üyesi gençler İstanbul’un çeşitli bölgelerinde aynı anda yağışlı havaya rağmen İstanbul’un denizlerini temizleyerek çevreye duyarlı olun denizlerimizi kirletmeyin, denizler bizim geleceğimiz mesajı verdi.

Gençler İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan deniz yüzeyi temizleme araçlarından ve sahil şeridinden gün boyu İstanbul’un denizlerindeki çöpleri çıkardı. Yoğun yağışlı havaya rağmen gençler çalışmalara ara vermeden temizliğe devam etti. Yapılan etkinlik vatandaşlardan büyük takdir topladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 365 gün boyunca İstanbul’un denizlerini düzenli olarak temizliyor. Yapılan temizlik çalışmalarına İBB Gençlik Meclisi üyeleri düzenli olarak katılıyor ve yapılan çalışmaları yakından takip ediyor. İBB Gençlik Meclisi aynı zamanda yağışlı havalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ilgili müdürlükleri ile İstanbul’un ormanlarında yaşayan sahipsiz hayvanlara yem bırakıyor.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş yaptığı açıklamada Biz İBB Gençlik Meclisi olarak İstanbul’da yaşayan milyonlarca gönüllü genci temsil ediyoruz. 6 ayda 200 BİN den fazla üye ile çalışmalarımıza hız verdik. İBB Başkanımız Dr.Kadir Topbaş ‘ın vizyon ve talimatları ile İstanbul için gönüllü olarak çalışıyoruz. İstanbul’un denizlerine, sokaklarına her şeyine sahip çıkıyoruz. Burası dünya sadece İstanbul gençliğinin değil dünya gençliğinin odak noktası. Bizler fatih’in emanetini omuzlarımızda hissediyoruz. İnşallah Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyacak gençler buralardan yetişecek  dedi.