İBB Gençlik Meclisi bünyesinde faaliyete geçen Hukuk ve Gençlik Akademisi’nin ilk konuğu Yar. Doç. Dr. Bünyamin Gürpınar oldu.

 

Hukuk ve Gençlik Akademisi süreğen, 6 haftalık bir programdan oluşmaktadır. Hukuka ilgi duyan gençlerin katılım gösterdiği akademiye alanında uzman kişiler katılarak gençleri hukuk alanında bilgilendirecekler ve gençler arasında farkındalık oluşturmaya çalışacaklardır. 6 hafta sürecek programda hukuk etiği, hukuk olgusu işlenecektir.

 

Hukuk ve Gençlik Akademisi’nin açılış programına İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş katıldı. Samed Ağırbaş konuşmasında “Birbirinden farklı alanda verdikleri eğitimlere ve farkındalık çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek hukuğu da eklediklerini söyledi. İstanbullu gençler ile alanında uzman kişileri buluşturduklarını ve çalışmalarına devam edeceklerine değindi. Konuk olarak katılan Yar. Doç. Dr. Bünyamin Gürpınar’a katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Konuşmasına başlayan Yar. Doç. Dr. Bünyamin Gürpınar İBB Gençlik Meclisi’nin çalışmalarının gençler için çok faydalı olabileceğini, okul dışında yapılacak bu tür faaliyetlerin gençlerin ufkunu açtığına değindi.

 

Hukuk ve Gençlik Akademisi’nin ilk haftasında toplumsal yaşamda hukuk olgusu ve hukuk ve girişimcilik konuları üzerinde duruldu. Geleceğin dünyasında büyük şirketlerin rekabetçi politikadan vazgeçmeye mecbur olduklarına değinilerek, paylaşımcı ekonomi anlayışına büyük- küçük herkesin mecbur olduğunun altı çizildi.

 

Gençlere, yaptıkları işin ciddiyetini elden bırakmamanın fakat aynı zamanda bir mizah üslubunun önemli olduğunun anlatıldığı söyleşi ile toplumsal yaşamda hukuk olgusunun önemi belirtildi.

 

Programın sonunda İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş katılımlarından dolayı Yar. Doç. Dr. Bünyamin Gürpınar’ a plaketini takdim etti. Taksim Cer Atölyesi’nin önünde çekilen toplu fotoğraf ile Hukuk ve Gençlik Akademisi’nin 1. haftası son buldu.