`Madde bağımlılığına çözüm bulma, otizme dikkat çekme, yetiştirme yurdundaki çocuklara kitap okuma ve huzurevi ziyaretleri gibi bir dizi sosyal sorumluluk projesinin yanı sıra birçok farklı alanda çeşitli etkinlikler düzenleyen İBB Gençlik Meclisi, soğuk kış günlerinde barınakta ve sokakta yaşayan hayvanlara yem dağıttı.

Yoğun kar yağışına rağmen sabahın erken saatlerinde emir komuta zinciriyle olabildiğince hızlı toparlanan, tamamen İBB Gençlik Meclisi gönüllülerimizin oluşturduğu Arama Kurtarma Tim’imiz Kısırkaya Hayvan Barınağı’na doğru harekete geçti. Barınaktaki hayvanların sağlık durumu ve yapılan uygulamalar hakkında oradaki veterinerlerden bilgiler topladı ve hayvanların bulunduğu bölümleri gezerek yem verdi.

Ardından Sarıyer Belgrat Ormanları’na doğru yola koyulan İBB Gençlik Meclisi gönüllü üyeleri, kar kış demeden bayır bucak, dağ taş gezerek karşılaştıkları her sokak hayvanını yemledi. İstanbul’un havasını evsiziyle barksızıyla, genciyle yaşlısıyla, insanıyla hayvanıyla hep birlikte soluduğunun farkında olan İBB Gençlik Meclisi gönüllü gençleri, üstlendikleri görevi hakkıyla yerine getirdi.

İBB Gençlik Meclisi olarak, içinde yaşadığımız bu şehrin gençlerini her alanda dünyanın örnek göstereceği proje ve etkinliklerle buluşturup ‘model gençlik’in inşası yönünde çalışmaya devam edeceğiz.