İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş “Türkiye Gençlik Ödülleri 2015” programında Yılın En İyi Genç Girişimcisi seçildi. Ağırbaş, farklı kategorilerde Murat Ülker, Temel Kotil, Şener Şen ve Türkan Şoray gibi Türkiye’nin yıldız isimlerinin de değerlendirildiği Türkiye Gençlik Ödülleri’nde Liseli Girişimciler Kulübü projesiyle birinciliğe layık görüldü.

Ece Gürsel ve Ahmet Can Tekin’nin sunumu ile Kral TV’den canlı yayınlanan Türkiye Gençlik Ödülleri 2015 töreni İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Törene birçok iş adamı ve ünlünün yanı sıra Serenay Sarıkaya, Çağatay Ulusoy, Gülse Birsel gibi ünlü isimler de katıldı. 6 milyon kişinin oy kullandığı gençlik ödülleri oylamasının sonunda İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş birinci seçilerek Yılın En İyi Genç Girişimcisi oldu.

Liseli Girişimciler Tüm Türkiye’de

Özellikle meslek lisesi öğrencilerini tek çatı altında toplayan proje, gençlerin eğitimlerini aldıkları meslekle ilgili bir işte yer almalarını hedefliyor. Proje aynı zamanda gençlerin eğitimlerini aldıkları meslekle ilgili olarak projeler geliştirmelerini ve eğitimini aldıkları meslek üzerinde kendi işlerini kurabilmelerini amaçlıyor. Profesyonel bir örgüt yapısı olan Liseli Girişimciler Kulübü’nün liseler düzeyindeki üye sayısı bugün yüz binlerle ifade ediliyor.

Aynı kategoride Ağırbaş, Ay Yapımın Sahibi Kerem Çatay, Sahibinden.com’un sahibi Taner Aksoy, Yemeksepeti.com’un sahibi Nevzat Aydın, Zaytung’un sahibi Hakan Bil, Pronet’in sahibi Arzu Kaprol ve Alp Saul ile yarıştı. Oylamanın farklı kategorilerinde Murat Ülker, Temel Kotil, Şener Şen, Türkan Şoray gibi yıldız isimler ödül aldı.

Ağırbaş burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bizler Asım’ın nesliyiz, 15 yaşımda kurmuş olduğum bir yapı bugün Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan kocaman bir aile. Bizler Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyacak olan gençleri yetiştirecek sistemler kurmalıyız. Ve bu sistemleri kurmaya liselerden başlamalıyız. Biz de Liseli Girişimciler Kulübü olarak Asım’ları yetiştirecek sistemleri kurmak için yola çıktık. Bu yolda bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm devlet büyüklerimize ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Değerli Ağabeyim Dr. Kadir Topbaş’a teşekkür ederim.”

Projesini 15 yaşında hayata geçiren ve bugün 81 ilin tamamında liseli girişimciler kulübü kurulmasını sağlayan Samed Ağırbaş İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde eğitimini sürdürüyor. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin de Başkanı olan Ağırbaş’ın halen koordine ettiği Liseli Girişimciler Kulübü’ne Türkiye’nin dört bir yanındaki liselerden her geçen gün öğrenciler katılmaya devam ediyor.