İBB Gençlik Meclisi İstanbul’u tanıtmaya devam ediyor. İBB Gençlik Meclisi Kültür Gezileri kapsamında İstanbul’un çeşitli bölgelerindeki 40 bin öğrenciyi Kültür Gezileri kapsamında Panorama 1453, Miniatürk, Osmanlı Arşivleri ve Yere Batan Sarnıcını gezdirip İstanbul’u tanıttı.

2014-2015 Eğitim ve Öğretimin bittiği bu günlerde bir yıl boyunca yorucu bir sene geçiren öğretmenlere de  güzel bir gün geçirmek amacıyla Kültür Gezisi düzenlendi.

Öğretmenlerin durağı Panoroma 1453’e Tarih Müzesi oldu. Burada İstanbul’un fethinin canlandırılarak sembolize edildiği muhteşem görsel, öğretmenlerin beğenisine sunuldu. Ardından İstanbul’un ve Türkiye’nin önemli yapıtlarının küçültülerek sergilendiği Minyatürk’e gidildi.Miniatürk çadırda İstanbul hakkında yapılan çalışmaları öğrenme imkanı buldular. Tarihi bir yapı olan Yere Batan Sarnıcı’da gezilen son adres oldu.

İBB Gençlik Meclisi ile öğretmenler fırsat bulup gidemedikleri yerleri görme imkanı buldular. Bol bol fotoğraf çekip güzel bir gün geçirdiler.