İBB Gençlik Meclisi üyelerine bursa gezisi düzenledi. Havaların ısındığı yaz mevsimin geldiği bu günlerde tarihi ile yeşili ve maneviyatı ile bilinen Bursa’yı gezdiler. Osmanlı devleti açısından büyük öneme sahip olan Bursa birçok padişahın kabrini de barındırıyor.  Bunun yanında Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla öne çıkar.

Bursa’ya gelen üyeler Bursa’nın meşhur yemeği olan Bursa İskender’inin tadına baktıktan sonra Yıldırım Bayezid tarafından Ali Naccar’a 1396-1399 yıllarında yaptırılmış olan Ulu Cami’ye gitti. Bursa’nın en görkemli camisi ve en önemli tarihi yapılarından olan Ulu Cami, Evliya Çelebi’nin ifadesi ile Bursa’nın Ayasofyası olarak biliniyor. Rehber eşliğinde gezen üyeler Ulu Cami hakkında bilgi sahibi oldular. Ulu Camide kılınan namazdan sonra Bursa Çarşısı gezildi ve alışveriş yapıldı.

Daha sonra, 19. yüzyılda başta leylekler olmak üzere göçmen kuşların bakım ve tedavisinin yapılması amacıyla Osmanlı döneminde kurulan Gurabahane-i Laklakan  (Düşkün Leylek Evi) ziyaret edildi.  Dünyanın ilk hayvan hastanesi olarak da bilinen Gurabahane-i Laklakan’ın Osmanlıların leylekleri bile düşünerek onların yeme içme, barınma ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak üzere açtığı bir hayır kurumu olduğu belirtilmektedir.

Bursa ilinde daha sonra tarihi ile doğası ile kültürel evleri ile meşhur olan Cumalıkızık köyü ziyaret edildi. Üyelerin ayrılmak istemediği Cumalıkızık Köyü’nde bol bol fotoğraf çekildi.