İBB Gençlik Meclisi bünyesinde kurulan Arama Kurtarma Timinin eğitimleri son sürat devam ediyor. Cumartesi günleri Kocasinan İtfaiye Eğitim Merkezinde gerçekleşen eğitimler 2 grup dahilinde verilmektedir.

Fatih Sultan Mehmed ve Kanuni Sultan Süleyman ekiplerinden oluşan tim ilk yardım ve yangın söndürme eğitimleri almaktadırlar.

Kanuni Sultan Süleyman Ekibi yangın söndürme eğitimlerini tamamladıktan sonra ilk yardım eğitimlerine başladı. İlk yardım eğitimlerinin 2. Haftasında Kanuni Sultan Süleyman ekibi ilk yardım dersinde birinci hafta konusu olan temel yaşam desteğini ve tekniklerini tekrar ettikten sonra, ikinci hafta konusu olan yaralanmalar, kanamalar, kırık-çıkık, burkulma, ve yanıklar durumunda uygulanacak ilk yardım tekniklerini teorik olarak işleyerek uygulamalı olarak gördüler.

Fatih Sultan Mehmed Ekibi ise ilk yardım eğitimlerini tamamladıktan sonra yangın söndürme eğitimlerine geçtiler. Yangın söndürme derslerinde bu hafta yangın nedir, yangın türleri, yangın tüpünü kullanma, yangın örnekleri ve yangın söndürme türlerini işlediler.