İBB Gençlik Meclisi, İstanbul’da Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Lisan eğitimi almak için 12 farklı ülkeden gelmiş 100 askeri kursiyeri İstanbul’da ağırlayarak İstanbul’un tanıtımını yapacak.

Askeri kursiyerlere İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginlerini tanıtacak olan İBB Gençlik Meclisi üyeleri ile askeri kursiyerler Emirgan Beyaz Köşk’te tanışma kahvaltısı gerçekleştirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Türkiye’de Lisan eğitimi verilecek olan Askeri kursiyerlere boş zamanlarında İstanbul’u tanıyacaklar. Askeri kursiyerlere İstanbul gezilerindeki ev sahibi TSK olurken rehberi ise İBB Gençlik Meclisi olacaktır.

İBB Gençlik Meclisi İstanbul’da Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde eğitim alan 100 Askeri kursiyer ile eğitim ve öğretim yılı içerisinde kültür sanat konu başlığında birçok etkinlik düzenleyerek misafirperverliğini gösterecek.

 İBB Gençlik Meclisi yurtdışından gelen askeri kursiyerlere eğitim öğretim yılı sonuna kadar rehberlik edecek. Bu süre içinde Panaroma 1453, Osmanlı Arşivleri Ziyareti, Deniz ve Havacılık Müzeleri ile Çanakkale gezileri, tiyatrolar ve konserlerden oluşan pek çok etkinlikle öğrencilerin İstanbul’u ve Türkiye’yi tanımaları sağlanacak.