İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi yeni dönemde sivil toplum kuruluşları ile daha fazla temasta bulunarak ortak çalışmalar yürütme ve projeler gerçekleştirme vizyonu ile yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyor. Gençlik Meclis yapılan birçok sivil toplum kuruluşu ziyaretlerinin yanı sıra gençlik için önemli faaliyetlerde bulunan kurumlara da ev sahipliği yapıyor.

Ülkemizdeki kitap okuma alışkanlığının arttırılması için faaliyetler yürüten Düşün Taşın Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ı makamında ziyaret etti.

Kitap ve okumaya dair merak uyandırıp gençlerin dikkatini çekecek etkinlik ve uzun soluklu projelerin hayata geçirilmesi noktasında fikir alışverişinde bulunulduğu görüşme neticesinde yeni dönemde ortak çalışmalar yürütülerek İstanbullu gençlerin entelektüel bilgi birikiminin arttırılmasına yönelik faaliyetler gerçekleştirileceği bildirildi.

Ziyaret sırasında bu zamana kadar yapılan çalışmalara vermiş olduğu desteklerden dolayı İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’a, Düşün Taşın Derneği Onursal Üyelik Beratı verildi.

Yeni dönemde eğitimi önemseyen ve bu alanda daha fazla aktif olmaya hazırlanan İBB Gençlik Meclisi, gençlerin eğitime ve okumaya dair gelişimlerine katkı da bulunacak projeler gerçekleştirmek için bu alanda çalışma yapan kurumlarla bir araya gelmeye devam edecek.