İBB Gençlik Meclisi Sivil Toplum Kuruluşlarını gezmeye ve İBB Gençlik Meclisinin yeni dönem misyon ve vizyonunu anlatmaya ulaşmak istediği hedefleri anlatmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Ulusal Hak İhlalleri İzleme Merkezi (Uhim) İBB Gençlik Meclisi üyeleri ziyaret etti.İBB Gençlik Meclisi üyelerini Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi Gençlik Direktörü Sn. Sezai Esen , Genç UHİM Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Mustafa Alpay , Danışma Kurulu Üyesi Sn. Koray Türk karşıladı. Ulusal ve uluslararası alanda yapmış oldukları çalışmalar ve raporlamalar hakkında bilgiler  veren Uhim  üyeleri ortak yapılabilecek projeler üzerinde de değerlendirmelerde bulundular.

Olaylar arkasındaki bilinmeyen gerçekleri ortaya çıkarmak ve halkı buldukları verilere göre bilgilendirmeyi amaçlayan kurum yurt içi ve yurt dışı çalışmalarına devam etmektedir. Buldukları bilgileri rapor haline getirerek halkı bilgilendirmeye çalışmaktadır. İBB Gençlik Meclisi ile Uhim arasında stajyerlik başvuruları, uluslar arası iletişim, hukuk, siyaset vb konularda ortak çalışmalar üzerinde çalışmalar yapılabileceği üzerinde duruldu.