İBB Gençlik Meclisi sivil toplum kuruluşu ve derneklere yaptığı ziyaretleri sürdürüyor. Ziyaretler meclisin gençlere yönelik çalışmalarını daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla yapılıyor. İBB Gençlik Meclisi bu kapsamda Genç Liderler ve Girişimciler Derneği üyeleri ile İstinye Soysal Tesislerinde bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi hizmetlerinin tabanını oluşturan gençlere yönelik proje ve faaliyetlerini sürdürüyor. Gerçekleştirdiği çalışmalara daha fazla genci dahil etmeyi, gençlerin sorunlarına ışık tutmayı ve tüm gençleri ortak bir paydada buluşturmayı amaçlayan İBB Gençlik Meclisi sivil toplum kuruluşu ve derneklerle de sık sık bir araya geliyor.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve meclis üyeleri son olarak Genç Liderler ve Girişimciler Derneği üyeleri ile İstinye Soysal Tesislerinde bir araya geldi.  Toplantıda gençlere yönelik girişimcilik üzerine yapılabilecek projelerden konuşuldu. Gençlerin girişimciliği konusuna büyük önem veren Samed Ağırbaş bir dönem boyunca girişimcilik konusunda lise ve ortaokul öğrencilerine Girişimcilik otobüsü ile seminerler verilmesini sağladı. Gençlerin gelişimine büyük önem veren Ağırbaş, gençlerin geleceği için her türlü desteği vereceklerini bildirdi. Girişimcilik konusunda gençlere eğitim verileceğine değinen Ağırbaş bu konuda çeşitli çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği ile yapılabilecek projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunan üyeler de görüşme sonunda toplu fotoğraf çekildiler.