İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, Süleymaniye Buluşmaları, Medya Buluşmaları, Akademisyen Buluşmaları, Yönetişim Buluşmaları ve Genç Kültür Sanat Buluşmaları gibi pek çok projeye imza atıyor.

Alanında uzman kişilerle bir araya gelip onların tecrübe ve bilgilerinden istifade edebilecekleri bu önemli buluşmaları organize eden meclisimiz, İstanbullu gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlıyor.

Genç Kültür Sanat Buluşmaları kapsamında bu kez müzisyen Erkan Başyıldız’la bir araya gelen gençler, “Türkiye’de Müzik” başlıklı keyifli bir söyleşiye tanık oldu. Kültüre başkentlik eden İstanbul’un gençleri, Türkiye’de müziğin ve genel olarak sanatın seyri hakkında kıymetli bilgilendirmelerin yapıldığı bu güzide söyleşiyi organize etti.  Söyleşinin konuşma aralarında yine müzisyen Başyıldız’ın bağlaması ve sesiyle türküler icra edildi ve söyleşi daha da keyifli hale geldi. Gençlerin sorularını cevaplayıp istek parçalarını da seslendiren Başyıldız, programdan çok memnun kaldığını ve gençlerle tekrar buluşmak istediğini belirtti. Toplu fotoğraf çekiminin ardından sona eren program, İBB Gençlik Meclisi üyelerini sanatla ve sanatçıyla buluşturmuş oldu.

İBB Gençlik Meclisi, organize ettiği Genç Kültür Sanat Buluşmaları projesiyle, İstanbullu gençleri kültür ve sanatla buluşturup, sanatçılarla bizzat tanışma imkânı yakalamalarını sağlamaya devam edecek.