İstanbul Arnavutköy Tayakadın Köyü’ne doğru yola koyulan İBB Gençlik Meclisi gönüllü üyeleri, kar kış demeden bayır bucak, dağ taş gezerek karşılaştıkları her sokak hayvanını yemliyor.

İstanbul’un havasını evsiziyle barksızıyla, genciyle yaşlısıyla, insanıyla hayvanıyla hep birlikte soluduğunun farkında olan İBB Gençlik Meclisi gönüllü gençleri, üstlendikleri görevi hakkıyla yerine getirmeye çalışıyor.

İstanbullu gençlerin gelişmiş bireyler olarak yetişmesi için çalışmalarını sürdüren Gençlik Meclisi sosyal sorumluluk ve çevre bilincini arttırmaya yönelik olarak da çeşitli etkinlikler düzenliyor. Yemleme sırasında yağan kar ve soğuk havaya rağmen karşılarına çıkan hayvanları yemleyen gönüllü üyeler, İstanbullu gençleri bu tür faaliyetlerde buluşturmayı amaçlıyor.

Etkinlik sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi olarak sokaklarda yaşayan ve şehrin uzak noktalarında bulunan hayvanlarına sahip çıkmaya devam edeceklerini belirten üyeler “Sokaklarımızda ve İstanbul’un ormanlarında Gençlik Meclisi olarak Arama Kurtarma Ekibimiz ile birlikte düzenli olarak yemleme yapacağız. İstanbul’un sahipsiz hayvanlarına sahip çıkıp onların olumsuz hava şartlarında aç kalmamaları için yem bırakıyoruz” şeklinde konuştular.

Yoğun bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Gençlik Meclisi yemleme çalışmalarını etkili kar altında ve çamur üzerinde, olumsuz hava koşullarında hayvanların aç kalmaması amacıyla gerçekleştirdi.