İBB Gençlik Meclisi gençlere yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Gençleri günlük yaşamın stresinden ve monotonluğundan uzaklaştıracak olan Trekking Gezileri ile gençler, doğa ile tanışacaklar.

İBB Gençlik Meclisi trekking gezilerinin 2. sini zorlu Beykoz ormanlarında gerçekleştirdi. Gençler trekking sırasında “ Kadına Şiddete Dur De“ pankartları taşıyarak toplumsal mesaj verdiler. Karlarla kaplı 18 kilometrelik alanda gerçekleştirilen yürüyüşte gençler birlik ve beraberlik içerisinde yürüdüler. Yürüyüş esnasında birbirlerine destek olan ve yardımlaşan gençler zor anlarda birlik olmanın önemini kavradı.

Bunun yanında yürüyüş esnasında gençlere olası bir durumda alınabilecek önlemler ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verildi. Gençler günlük yaşamlarında vakit ayıramadıkları spora trekking gezileri ile farkındalık yaratarak gündelik yaşamlarında sporu dahil etmeye çalışacaklar.

Düzenli olarak gerçekleşecek olan trekking gezileri ile gençler İstanbul ormanlarını keşfetmiş olacaklar. 15-25 yaşındaki gençlere açık olan geziye başvurmak için İBB Gençlik Meclisi sitesindeki formu doldurabilirsiniz. 18 yaşından küçük katılımcılar için aileden izin belgesi şartı vardır.

Sağlıklı bir nesil yetiştirmek ve spora farkındalık oluşturmak amacı ile yapılan gezilerimizin tarihleri şu şekildedir.

Trekking Tarihleri

7 Şubat 2016 Pazar

21 Şubat 2016 Pazar

6 Mart 2016 Pazar

20 Mart 2016 Pazar

 27 Mart 2016 Pazar

3 Nisan 2016 Pazar

17 Nisan 2016 Pazar