İBB Gençlik Meclisi 5. Dönem itibariyle liseli gençlere yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İstanbul’daki bütün gençlere imkânlar dâhilinde yardımcı olmak isteyen meclisimiz daha güçlü ve etkili projeler yürütebilmek ve etkinlik alanlarını biraz daha genişletmek amacıyla bir dizi toplantı ve ziyaret gerçekleştiriyor.

Lise düzeyinde eğitim veren öğretmenlerle yapılan tanıtım toplantısında spor, eğitim, kültür, sanat, gezi ve organizasyon alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Yıl boyunca düzenlenecek olan Beyaz Gezi, Uluslar arası Gençlik ve Eğitim Akademisi, Arama Kurtarma Timi, eğitim amaçlı buluşmalar, sosyal sorumluluk projeleri, workshoplar, salon programları, Süleymaniye Buluşmaları, üniversiteli liseli buluşmaları, fotoğraf yarışmaları ve yapılabilecek etkinlikler hakkında görüşüldü.

Aynı şekilde öğretmenlerden de çeşitli etkinlik projeleri ve İstanbul gençliğinin yararına olacak faaliyet düşünceleri alındı. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantı ile öğretmenler meclisi tanıdı ve mevcut imkânlarla neler yapılabileceği konusunda bilgi sahibi oldu.

İBB Gençlik Meclisi, 7/24 prensibiyle çalışarak İstanbul gençliğine faydalı olabilmek ve tüm dünyada model alınacak bir gençlik yetiştirmek için gayret etmeye devam edecek.