İBB Gençlik Meclisi’nin katkılarıyla İstanbul Amerikan Robert Koleji tarafından düzenlenen Avrasya Liselerarası Münazara Yarışması geniş bir katılımla start aldı.

Robert Koleji Münazara Cemiyeti’nin düzenlediği, İBB Gençlik Meclisi’nin desteklediği Avrasya Liselerarası Münazara Yarışması’nın ilk günü geniş bir katılıma ev sahipliği yaptı. 13 ülkeden ve 30 kulüpten öğrencilerin katıldığı münazara yarışmasında çeyrek final ve yarı final oturumları 28 Ocak Çarşamba günü yapılacak.  Büyük final ise 29 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Avrasya Liselerarası Münazara Yarışması’nın ilk oturumuna katılan İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş farklı ülkelerden çok sayıda öğrencinin yer aldığı yarışmaya destek olmaktan memnun olduklarını belirtti. Lise döneminde kendisinin de münazara kulübünde yer aldığını belirten Ağırbaş, “Bu tür yarışmaların, münazaraların ve benzer etkinliklerin öğrenciler üzerinde ne kadar etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür organizasyonlara bundan sonra meclis üyelerimizi hem katılımcı olarak hem de en azından izleyici olarak dâhil etmeye çalışacağız. Çünkü münazara gençlere fikirlerini açıklayabilmeyi, kendilerini anlatabilmeyi, özgür tartışma ortamında karşısındakinin fikrine de saygı duymayı öğretiyor. İBB Gençlik Meclisi olarak beşinci dönem vizyonumuz doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.