İBB Gençlik Meclisi Girişimcilik ve Yenilik Çalışmaları Komisyonu ile AR-GE Bilim Teknoloji Komisyonu Başakşehir Belediyesi Living Lab’ı ziyaret etti. Başakşehir Living Lab yetkilileri ve Başakşehir Gençlik Meclisi üyeleri tarafından karşılanan İBB Gençlik Meclisi üyeleri merkezin faaliyetleri ve yapısı hakkında bilgilendirildi.

Ziyareti gerçekleştiren komisyon üyeleri, İBB Gençlik Meclisi ve Başakşehir Living Lab ortaklığıyla yapılabilecek projelere ilişkin karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Ortaya çıkan fikirler üzerine Girişimcilik ve Yenilik Çalışmaları Komisyonu ve AR-GE Bilim Teknoloji Komisyonu olarak çalışmalar yürütüleceği vurgulanırken ziyaret sırasında İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş tarafından projelendirilerek faaliyete geçen Girişimcilik Otobüsü hakkında yapılabilecek çalışmalara ilişkin de Living Lab yetkililerinden görüş alındı.

Başakşehir Living Lab bilişim teknolojileri ve tasarım konulu ürün ve hizmetlerin, gerçek yaşam ortamında, gerçek kullanıcılarla test edilebileceği ve geliştirilebileceği bir ortam. Başakşehir Living Lab kapsamındaki Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi binası 1 GB hız kapasiteli fiber optik internet altyapısına sahip ve Gold seviyede LEED Yeşil Bina Sertifikasına sahip. Bilişim teknolojileri ve tasarım konusunda projeleri olan girişimciler projelerinin onaylanması halinde Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’de kendilerine ayrılan alanlarda çalışabiliyor ve proje süreci boyunca Başakşehir Living Lab’deki ayrıcalıklı imkanların tamamından ücretsiz olarak faydalanabiliyor.