2014 – 2015 eğitim öğretim yılının ilk yarıyıl tatili başlarken İBB Gençlik Meclisi de liseli gençlerin karne heyecanına ortak oldu. Gençlik Meclisi Başkanı ve üyeleri Sancaktepe Eyüp Sultan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.

   İBB Gençlik Meclisi 2014 – 2015 eğitim öğretim yılı tatiline giren öğrencileri yalnız bırakmadı.  Öğrencilere 9 okulda 2000 adet hediye dağıtarak onların sevincine ortak oldu. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve meclis üyeleri hediye dağıtımı için Sancaktepe Eyüp Sultan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

    Okulda düzenlenen törene katılan Ağırbaş ve meclis üyeleri burada liseli öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilere Gençlik Meclisi’nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Ağırbaş karne alan tüm öğrencileri tebrik etti. Meclisin, Lise Çalışmaları Komisyonu ile liseli öğrencilerle yakından ilgilendiğini ve onlara yönelik projeler geliştirdiklerini belirten Ağırbaş, “Milyonlarca öğrencimiz bugün karne sevinci yaşadı. Biz de İBB Gençlik Meclisi olarak burada bulunan liseli öğrencilerimizle birlikte olmak onları çeşitli hediyelerle ödüllendirmek istedik” dedi. Çanta, eğitim seti ve puzzledan oluşan hediye setlerini başarılı öğrencilere takdim ettiklerini belirten İBB Gençlik Meclisi Başkanı Ağırbaş, “İstanbul genelinde 9 okulda 2000 öğrencimize bu setlerimizi verdik.İBB Başkanımız Dr.Kadir Topbaş beyin çizdiği vizyon doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız liseli kardeşlerimizi başarılarını takdir ederken, diğer kardeşlerimizi ders notlarını yükseltmeye teşvik edip başarılı olmalarında katkı sahibi olmak” şeklinde konuştu.

    İBB Gençlik Meclisi 5. dönemi çalışmaları kapsamında Lise Çalışmaları Komisyonu kurarak, liseli öğrencilere yönelik gerçekleştirilecek projelerle desteğini devam ettirecek.

   İBB Mobil tarafından öğrencilere çeşitli kumanyalar dağıtıldı. Etkinliklerde yüzlerce mektup İBB Başkanımız Dr.Kadir Topbaş beye iletilmek üzere Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş‘a takdim edildi.