İBB Gençlik Meclisi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği işbirliğiyle 1 yılı aşkın bir süredir İstanbul’un 200 noktasında plastik kapak toplayarak engelli kardeşlerine destek olmaktadır.

  29 Ekim 2014 itibariyle yeni vizyonu ile kurulan 5. Dönem Gençlik Meclisi yeni bakış açısıyla çalışmalarına devam etmektedir. Daima planlanan ve gerçekleştirilen projelerde engelli genç ve çocuklarında yer alması hedefiyle yoluna devam eden Gençlik Meclisi, 2015 yılı içerisinde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği plastik kapak toplamaya ve yeni vizyoner projeler geliştirmeye devam edecek. Bu kapsamda ihtiyacı olan engellilere tekerlekli sandalye olarak geri dönüşümü sağlanmak üzere Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan BAŞ ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed AĞIRBAŞ arasında yapılan imza töreni ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine 2.500 adet plastik kapak toplama kutusu teslim edildi.

2014 | 2tofd | Büyük

     İmza töreninde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan BAŞ İBB Gençlik Meclisiyle birlikte çalışmanın kendileri için önemine vurgu yaparak yeni dönemde etkili projelere imza atmak için işbirliğine hazır oldukları mesajını verdi. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed AĞIRBAŞ ise Gençlik Meclisi bünyesinde yeniden yapılandırdığı 10 komisyonu ve 310 genç üyesi ile engelli hassasiyeti ve erişilebilirlik standartları gözetilerek İstanbul’un gençlerine hizmet etmenin heyecan ve gururu ile çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

2014 | 4tofd | Büyük

     Gençlik Meclisi sivil toplum kuruluşları, dernekler ve üniversite öğrenci kulüpleri başta olmak üzere gençliğin yüksek yararını gözeten her türlü projeyi desteklemek için çalışmalarına devam edecek.