İBB Gençlik Meclisi 4-6 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinlikleri kapsamında kurulan fuar alanında açtığı stant ile gençlerle buluşuyor.

2014 | Başkanımız İBB | Büyük

Gençlik Meclisi 5. Dönemi kuruluşunu tamamlamasının ardından yeni vizyonu ve bakış açısıyla, katılımcı anlayışla yeni fikirlere değer vererek yararlı çıktılara dönüştürme arzusu içerisindedir. Bu düşünceyle Gençlik Meclisi içerisinde İnovasyon sürecini başlatmak için yeni ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Daha sonra ise ortaya çıkan yeni ve yaratıcı fikirlerin katma değer yaratan ürün, metot veya hizmetlere dönüştürülmesi için çaba sarf etmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TC Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) birçok firma ve partner ülke Hollanda ile birlikte düzenlediği ve geleceğin insanlarını ve teknolojisini İstanbul’a taşıdığı “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinlikleri kapsamında kurulan fuar alanında açtığı stant ile Gençlik Meclisi çalışmaları ve yeni katılımcı bakış açısı anlatıldı. İlk gün yüzlerce genci ağırlayan ve yoğun ilgiyle karşılanan Gençlik Meclisi, katılımcı gençlere çalışmalarını anlatarak çanta rozeti, t-shirt, defter, kalem ve hediye paketini dağıttı.

2014 | Başkan Ebru Yapıtı | Büyük

İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan KEP  ve Gençlik Meclisi Başkanı Samed AĞIRBAŞ, stant ziyaretine gelen İBB Başkanı Kadir TOPBAŞ ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ’yi karşıladı ve yapılan gençlik çalışmalarını anlattı. Sn. Kadir TOPBAŞ gençliğin buluşma adresi olan Gençlik Meclisi çalışmalarında tüm gençlere başarılar diledi. Kurulan ebru teknesinde gençlerle birlikte ebru yaptı ve çektirdiği hatıra fotoğrafı ile ayrıldı. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed AĞIRBAŞ program boyunca Sn. Kadir TOPBAŞ’a eşlik etti.

Fuar etkinliklerinin yanı sıra yapılan konuşmalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ: “İnternetle küçülen dünyada insanlığın kaderi birbirine bağlı ve dünyanın herhangi bir notasında olan bir olay bütün insanlığı etkileyebiliyor. Bir şehirdeki bir genç dünyanın başka şehrindeki şartlarıyla rakip olarak yetişiyor. Böyle bir dünyada iki gününüz birbirine benziyorsa zarardasınız” diyerek gençlere bakış akışını göstermiş ve bu konuda ortaya konulan tüm fikirlerin değerlendirilmesi gerektiğini söylemiştir. İBB Gençlik Meclisi de bu doğrultu da bünyesinde bulunan 310 meclis üyesiyle yeni fikirleri hayata geçirmek ve gençliğin geleceğine hizmet etmek için heyecanla çalışmalarına devam etmektedir.

6 Aralık 2014 tarihine kadar devam edecek etkinlikler kapsamında İBB Gençlik Meclisi İstanbul’un gençleriyle buluşmaya devam edecektir.