Gençlik Meclisi  5.dönem yenilikçi, dinamik kadrosuyla İstanbul gençliği için bir çok alanda faaliyetlerini sürdürürken aynı zamanda şehrinde gerçekleştirilen zirve, konferans, kongre etkinliklerine katılımını desteklemeye devam ediyor.

     İBB Gençlik Meclisi çözüm ortaklığında, 10 – 11 – 12 Nisan 2015 tarihlerinde 3. kez İstanbul’da gerçekleştirilecek olan “Girişimci Genç, Güçlü Türkiye” ana temalı Genç Türkiye Zirvesi’ne sınırlı sayıda kontenjan sağladığımız etkinlik için başvuru formu dolduran şanslı gönüllülerimizle katılım gerçekleştireceğiz.

     3.’sü yapılacak olan Genç Türkiye Zirvesi’nde bu zamana kadar Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, IBM Türk Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas, Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı gibi bakanlık düzeyinde ve iş dünyasından ulusal ve uluslar arası üst düzey yöneticileri ağırlayarak geleceğe yön verecek vizyoner, bilgili, donanımlı gençlerin yetişmesi için önemli paylaşımlarda bulunuldu.

      İlki 2013 yılında gerçekleştirilen Genç Türkiye Zirvesi, “Lider Ülke, Genç Türkiye” vizyonu ile yola çıkmıştır. 165 ülke ve Türkiye’nin 81 ilindeki üniversite gençliğinin temsilcisi olan öğrenciler ve profesyonel gençler, Genç Türkiye Zirvesi’nde her yıl bir araya geliyor.

     İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Dr. Kadir TOPBAŞ Beyefendi’nin destekleriyle İstanbul’un genç dinamiğini harekete geçirmek ve her bir gencin yaşamış olduğu şehri, ülkesi için değer üretmesini ilke edinen Gençlik Meclisi, gönüllülerinin enerjisi ve heyecanıyla kültürel, sosyal alanda ki faaliyetlerini ve bu alanda yapılan çalışmalara katılım göstermeye ve desteklemeye devam edecektir.

Ayrıntılı Bilgi için; www.gencturkiyezirvesi.org

Başvuruların kapatıldığı zirveye sadece Gençlik Meclisi başvuruları üzerinden kabul edilen gönüllüleri katılım sağlayabilecektir.

Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ.