İBB  Gençlik Meclisi Politika ve Diplomasi Okulu Projesini hayata geçirdi. Türk Milli Talebe Birliğinde  start alan proje kapsamında “Uluslararası İlişkiler Akademisi” konu başlığı ile 400 kişilik katılımcı gruba eğitim verildi.

İBB Gençlik Meclisi İstanbullu gençlerin her yönden gelişmiş bireyler olarak yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Politika ve Diploması Okulu projesini hayata geçiren Gençlik Meclisi Uluslararası İlişkiler Akademisi konusunda 400 kişiden oluşan katılımcı grubuna eğitim verdi.

 Alanında uzman akademisyenler

bir aradaModeratörlüğünü Merve Dural’ın yaptığı ve ilki Türk Milli Talebe Birliği’nde düzenlenen programın açılışına konuşmacı olarak Prof. Dr Burak Gülboy, Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Erhan Büyükakıncı ve Halime Gümüş katıldı. Dr. Mustafa Aydın “uluslararasızlaşma” başlığında sunum yaparken, Prof. Dr Burak Gülboy uluslararası ilişkiler teorileri konusunda konuştu. Prof. Erhan Büyükakıncı Türk dış politikası hakkında katılımcılara bilgi verirken, Halime Gümüş ise Türkiye’de uluslararası ilişkilerci olmak hakkında konuştu.

Eğitimler yedi hafta sürecek

Proje kapsamında eğitimler yedi hafta sürecek ve program her hafta Cumartesi günü 10:00 ve 17: 00 saatleri arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek. Uluslararası İlişkiler akademisi ile ulusal ve uluslararası alanda Türkiye ve dünya ile ilgili siyasal, ekonomik, sosyal alanlarda bilgiler verilecek.

Katılımcılara sertifika verilecek

Eğitimlere katılan gençlere program sonunda ise sertifika ve belge verilecek. Uluslararası İlişkiler Akademisi ile ulusal ve uluslararası alanda Türkiye’nin ve dünyanın siyasi, ekonomik ve sosyal meseleleri incelenecek, renkli ve özgün çalışmalarla teorik bilgiler güçlendirilecek. Projeyle politika, diplomasi ve bununla ilişkili her alanda bilgili, bilgiyi kullanabilen, üretken bir nesil yetiştirmesi amaçlanıyor