İstanbul Gençlik Meclisi’nin Eğitim Akademileri kapsamında marka eğitim projesi olarak hazırlanmış olan Genç Kadınlar Maarifi 2. Dönemine “ Eğitim ve Yeni Bir Vizyon” anlayışı ile devam ediyor. Projenin  3.hafta ki konuğu  Blogger Elif Evren Akçakaya oldu.

“Yazdıklarınızla her yere ulaşmanız mümkün.”

Elif Evren Akçaya “Dijital İletişim ve Blogger’lık” konulu eğitimde blog yazarlığının başlangıcından, ülkemize gelişine ve şimdi ki zamanda bloggerlığın önemi ve inceliklerine verdiği örneklerle değindi. Dünya sıralamasında blog okuyan 4. Ülke olduğumuzu söyleyen Akçakaya, teknoblog.com’un sahibinin bu blogu yazmaya hobi olarak başladığını ama zamanla meslek haline getirdiğini ve ülkemizde son 2 senedir iş alımlarında  “blogger” olarak işe alınanların arttığını belirti.

“Markalar soğuk,bloglar samimi”

Pazarlamacıların %93’ünün sosyal medyayı aktif olarak kullandığına değinen Elif Evren Akçakaya, “Markalar algı olarak insanlara soğuk ve uzak geliyor bu sebeple markaların bloglara reklam veriyor. Çünkü insanlar, blogları içten, samimi ve kendilerinden görüyorlar.” Dedi.

Blogger olmanın inceliklerini anlatan Evren Akçakaya, “Blogların tercih edilmesinin en önemli özelliklerinden birisi “güncel” olmalarıdır.” Blog yazarken özgün, az ve düzenli olmamız gerektiğini, kendimizi sürekli geliştirmemiz ve en önemlisi heyecan duymamız gerektiğini belirtti.

“Ben bunu iyi bilirim!”

Son olarak Akçaya “Blog dünyasının hala gelişim aşamasında olduğunu ve bu dünyanın kapılarının kapanmadan “Ben bunu iyi bilirim!” dediğiniz özelliğinizin üzerine giderek kendi sayfanızı oluşturmak için bir adım atın.” dedi.

Eğitim Elif Evren Akçakaya’nın tecrübeleri ışığında soru cevaplarla sona erdi.