İstanbul Gençlik Meclisi’nin Eğitim Akademileri kapsamında marka eğitim projesi olarak hazırlanmış olan Genç Kadınlar Maarifi 2. Dönemine “ Eğitim ve Yeni Bir Vizyon” anlayışı ile devam ediyor.

Projenin  9. hafta konuğu yazar Bahadır Yenişehirlioğlu oldu.

“Kişisel Gelişim kavramını kabul etmiyorum.”

Eğitimine “Kişisel Gelişim kavramını kabul etmiyorum. Birinin çıkıp böyle yaparsanız şöyle olur, şu şekilde yaşarsanız çakralarınız açılır sözlerine inanmıyorum. Bu şekilde İslâm’dan uzaklaştırılıyoruz.” Sözüyle başlayan Yenişehirlioğlu, “Kişisel Gelişim” kavramının konjöktür gereği olduğunu belirtti.

“Mesnevi okuyan bir insanın kişisel gelişim uzmanına ihtiyacı yok”

Mesnevi okuyan bir insanın kişisel gelişim uzmanına ihtiyacı olmadığını, Yunus Emre, Mevlana varken onlara ihtiyacımız olmadığını söyleyen Bahadır Yenişehirlioğlu,kişisel gelişimin insandan insana değişim göstereceğini, tek bir kalıba sığdırılamayacağını belirtti.

Okumak sihirli bir şey”Bahadır Yenişehirlioğlu“

Ben Edebiyatçıyım! Çok okuyan bir ailenin evladıydım. Ortaokula gitmek lüks sayılan bir zamanda ailemde yurtdışında eğitim görenler vardı.” dedi ve “Okumayan insan yazamaz, belki o yüzden “Oku!” emri ilahi bir emirdir.” diyerek devam etti. Yenişehirlioğlu, “Okumak sihirli bir şey; okur hale gelen bir insan bir süre sonra yazar haline geliyor.” Dedi.Bahadır Yenişehirlioğlu 2011 yılında başladığı yazarlığın temelini aslında üniversite çağlarında abisine yazdığı mektuplarla başladığını belirtti.

“Yazar tarih bilgisi sahibi olmalıdır.”

Eğitimi süresince yazmış olduğu “Aşk Cephesi, Aşk Çölü ve Kanaviçe” kitaplarından bazı kesitleri okuyarak katılımcılara örnekler veren Yenişehirlioğlu, “Yazar tarih bilgisi sahibi olmalıdır.” dedi.Hayatta yaptığımız her şey için “İlk ivme Allah rızası olacak.” Diyerek katılımcılara öğüt verdi.

“Gerçek hiçbir şeydir, algı her şeydir.”

Günümüzde; “Gerçek hiçbir şeydir, algı her şeydir.” diyen Bahadır Yenişehirlioğlu, “20’li yaşlarda bir genç aşk romanı yazıyor, yazsın ama bu size ne katabilir? Edebiyat, güzel sözlerin ardı adına dizilmesi değildir.” Dedi.Katılımcıların sorularını içtenlikle cevaplayarak devam eden Bahadır Yenişehirlioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin katılımcılarına hediye ettiği  Kanaviçe adlı kitabını imzalayarak eğitimini sonlandırdı.