İBB Gençlik Meclisi gençlerin ilgili oldukları alanlarda tecrübe edinmeleri hususunda yaptığı çalışmalara devam ediyor.

Gençleri eğitim aldıkları bölümlere göre deneyim kazanmaları için geziler düzenleyen İBB Gençlik Meclisi Adliye Günleri çerçevesinde hukuk öğrencilerini Çağlayan Adliyesi’ne götürerek, işleyişi yerinde görmelerini sağladı.

Çağlayan Adliyesi Cumhuriyet Başsavcı vekilinin hukuk öğrencileri ile buluşmasıyla başlayan program, başsavcının gençlere mesleki açıdan deneyimlerini anlatması ile devam etti. Hukuk öğrencilerine Çağlayan Adliyesi gezdirilerek tanıtımı yapıldı. Büyük davaların görüldüğü duruşma salonuna giren gençlere duruşma düzeni ve disiplini hakkında bilgi verildi.

Öğrenciler Ağır Ceza Duruşmalarını izleyerek teorikte elde edilen bilgilerin pratikteki işleyişini gördüler. Öğrencilerin hayal ettikleri mesleğe bir adım daha yaklaşmasını sağlamak ve akıllarındaki soru işaretlerinin giderilmesine katkıda bulunmak amacı ile hakim ve savcılara yöneltilen soruları ve sorulan sorulara verilen yanıtları gözlemleyerek tecrübe edinmiş oldular.

Teknik gezinin sonunda gençler ileride yapacakları mesleğe yönelik ayrıntıları görerek bir fikir edinmiş oldular. Gezi Çağlayan Adliyesi’nde çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

İBB Gençlik Meclisi gençlerin tecrübe kazanmalarını sağlamak ve ileride yapmayı düşündükleri mesleği yerinde görmeleri adına yaptığı çalışmalarına devam edecektir.