İBB Gençlik Meclisi bünyesinde gerçekleşen Milletler Arası Yardımlar ve Afet Yönetimi Buluşmaları’nın konuğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İsmail Hakkı Turunç oldu. Buluşmaya İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ta katıldı. 

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, yoğun programına rağmen gençleri kırmayıp bilgilerini ve deneyimlerini gençler ile paylaşacak olan İsmail Hakkı Turunç’a teşekkür etti.

İsmail Hakkı Turunç konuşmasında, görevine İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Danışmanı olarak devam ettiğini ayrıca Kızılay ve diğer stk’lar ile işbirliği çerçevesinde Türkiye ve Dünya’da gerçekleşen afetlere yönelik çalışmalar yaptıklarına söyledi. Dünya Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş Bey ile çalıştıklarını, Kadir Topbaş Bey’in emir ve talimatları doğrultusunda ülkemizde ve dünyada milletler arası afetlerde öncü olduklarını belirtti.

İsmail Hakkı Turunç yaptıkları işlerin sıkıntılı ve duygusal işler olduğunu, bir insanın canını kurtarmanın tüm insanlığı kurtarmak erdem ve bilinci ile hareket ettiklerini ve dünyanın hangi bölgesinde bir afet olursa ilk önce Türkiye’nin orada olduğuna değindi. Yaptıkları yardımların ve çalışmalarının Türkiye’ye İstanbul’a olan bakışı değiştirdiğini söyledi.

Konuşmasına devam eden İsmail Hakkı Turunç başından geçen hiç unutamadığı anılarını anlattı. Bir can kurtarmaya vesile olduklarında sevindiklerini, bazen ise duygusal anlar yaşadıklarını söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin afet yönetimi çalışmalarına değinen İsmail Hakkı Turunç konuşmasına, İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ın plaket takdimi ile son verdi.