İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İBB Gençlik Meclisi İstanbul Maratonuna 3.000 genç ile katıldı.

Her sene renkli görüntülere sahne olan İstanbul Maratonu bu yılda renkli görüntülere sahne oldu. Engelliler ile ilgili önyargının, dışlamanın aşılmasını amaçlayan ve bunun için engelliler ile engelsizlerin birlikte spor yapmasını öngören “Aşmak İçin Hareket” projesi ile farkındalık yaratmak isteyen İBB Gençlik Meclisi üyeleri engelli gençler ile birlikte yürüdüler.

İBB Gençlik Meclisi bu yıl bir sürpriz daha yaparak liselerde okuyan yetim öğrencileri de 37. İstanbul Maratonu’nda buluşturdu. Hiçbir ayrım gözetmeksizin her kesimden gençlerle ilgilenen İBB Gençlik Meclisi 500 engelli 500 yetim genç ve 2. 000 gönüllüsü ile toplamda 3000 genç ile 37. İstanbul Maratonu’nda buluşturmuş oldu.

Kadına Şiddete Dur De! 

37. İstanbul Maraton koşusuna “Kadına Şiddete Dur De” teması damgasını vurdu. İBB Gençlik Meclisi üyeleri de turuncu tşörtler giydi ve ellerinde Türkçe ve İngilizce “Kadına Şiddete Dur De” dövizleri taşıdı.

İstanbul Maratonu’na İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ta katılarak gençler ile birlikte yürüdü. İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Teröre Lanet!

İBB Gençlik Meclisi teröre lanetlemek için dev Türk ve Fransız bayrakları açtılar. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş; ‘’İBB Gençlik Meclisi olarak İBB Başkanımız Dr.Kadir Topbaş önderliğinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gençlik Meclisimiz İstanbul gençliğinin ortak sesidir. İstanbul’dan teröre karşı yükselen bu ses tüm dünyada karşılık bulacaktır. Burada açtığımız Fransız ve Türk bayrakları ile Terörün dini, dili ve ırkı olmadığını ve tüm insanlık olarak lanetlediklerini söyledi. Aynı zamanda aramızda bulunan engelli arkadaşlarımızla birlikte tüm insanlığa engellerin paylaşılarak aşılacağı mesajını verdik dedi.