İBB Gençlik Meclisi ‘’Gençlik’’ Çalışmaları alanında mükemmeli yakalamak için çalışıyor. 2004 yılında İBB Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın talimatları ile kurulan İBB Gençlik Meclisi Samed Ağırbaş önderliğinde kurulan 5.Dönemi itibari ile 230 etkinlikte 750.000 kişiye ulaştı.

 

Gençlik alanında çalışmalarını aktif olarak sürdüren İBB Gençlik Meclisi Türkiye’nin en büyük ve en kurumsal gönüllü kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Birbirinden farklı çalışmaları ile İstanbullu gençlere ve dünya gençlerine yönelik çalışmalar yapan İBB Gençlik Meclisi Mükemmellik Politikası oluşturarak Türkiye’de Gençlik Çalışmalarına yeni bir bakış açışı getirdi.

5.Dönem itibari ile Dr. Kadir Topbaş’ın talimatları doğrultusunda yeniden yapılanan Gençlik Meclisi bir yılda kurumsallaşma anlamında büyük başarılara imza attı. Kurmuş olduğu Meclis Yönetim Sistemi ve geliştirmiş olduğu kalite politikaları, işleyiş sistemleri ile kişilere bağlı olmadan kurumsal olarak işleyen Yönetim Sistemini hayata geçirdi.

İstanbul’da yaşayan tüm gençlerin fikirlerini doğrudan Gençlik Meclisi ile paylaşıp hayata geçirebileceği yapıya kavuşan Meclis bir yılda kadar 230 etkinlik gerçekleştirdi. Yapılan çalışmaların tamamını İstanbullu gönüllü gençler organize etti.

Geçtiğimiz aylarda Birlemiş Milletlerden ödül alan İBB Gençlik Meclisi kurmuş olduğu İstanbul Gençlik Yönetişim Modeli ile kurumsal şirketler gibi sistemli çalışıyor. İBB Gençlik Meclisinin çalışmaları sonucunda Birleşmiş Milletlerde Model Gençlik Şehri Seçilen İstanbul adına ödülü İBB Başkanı Dr. Kadir Topbaş aldı.

İlk defa Gençlik Kuruluşu tarafından oluşturulan mükemmellik politikası, İSO Kalite süreçleri ve sistemsel çalışan yapısı ile diğer Gençlik Kuruluşlarına Kurumsallaşma ve kalite süreçleri konusunda danışmanlık veriyor. Bir yılda 8 ülkede İstanbul Gençlik Yönetişim Modeli örnek alınarak çalışmalar yapıldı.

2015 | 1infoısamd | Büyük