İBB Gençlik Meclisi İstanbullu gençleri İstanbul genelinde düzenlenen etkinlik ve fuarlarda buluşturmaya devam ediyor.

Bu yıl 34.’sü düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı’na yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katıldı.

Ana teması “Geçmişe Tanıklık” olarak belirlenen fuar, önemli sergilere ev sahipliği yaptı. Bu yıl 34.’sü düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı’na yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katıldı. Fuar boyunca 50’den fazlası çocuklara yönelik olmak üzere, 300’e yakın kültür etkinliği düzenlenecek. Kültür etkinlikleri ve 9 gün boyunca gerçekleşecek binlerce imza günü, yazarlarla okurlarını buluşturdu.

Etkinliğin sonunda kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması konusunda proje üretilmesi kararlaştırıldı. Meclis üyeleri fuar alanındaki etkinlikle ilgili olarak kitap okumaya ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya önem verdiklerini belirttiler.

İBB Gençlik Meclisi olarak kitap okuma alışkanlığı kazandırma konusunda da projeler üzerinde çalıştıklarını belirten gençler okuyan bir nesil hedefleyen İBB Gençlik Meclisi olarak böyle fuarların ve sergilerin artması gerektiğini vurguladılar. Ayrıca kitap okumanın sevdirilmesi ve genele yayılması konusunda da çalışacaklarını ifade ettiler.