İstanbullu beş milyon genci kucaklayan ve 15-25 yaş arası bütün gençlerin hemen her alanda kendini geliştirmesi adına birçok etkinlik düzenleyen İBB Gençlik Meclisi, faaliyet alanını biraz daha genişletmek ve birlikte yepyeni projeler üretmek amacıyla Trafik Kontrol Merkezi’ni (TKM) ziyaret etti.

TKM’nin ölçme, bilgilendirme ve yönetme prensibiyle İstanbul trafiğinin nabzını nasıl tuttuğu, trafikte doğru zannedilip aslında yanlış olan bazı uygulamaların neler olduğu ve bu bağlamda ne tür çalışmaların yapılması gerektiği konusunda bilgiler alan Gençlik Meclisi üyeleri, gerçekleştirdikleri bu ziyaretle İstanbul trafiğinin arka planını yakından görmüş oldu.

İBB Gençlik Meclisi, 7/24 prensibiyle çalışarak hayata geçirdiği etkinlikleri TKM yetkilileriyle paylaştı. Gerçekleştirilen görüşmelerde ‘Araçtakiler de yayalar da insan, dolayısıyla öncelikli görev insan güvenliğidir’ vurgusu yapıldı. İstanbul’da trafik kültürü, gençlerin bilinçlendirilmesi ve trafik güvenliği gibi konularda ortaklaşa yürütülebilecek projeler üretilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.

Spordan sanata, bilimden kültüre, sosyal sorumluluk projelerinden eğitime varana kadar birçok alanda olabildiğince geniş kapsamlı faaliyetler düzenleyen meclisimiz, gençlere yönelik daha güçlü ve gür sesli projeler üretmek adına ziyaretler gerçekleştirmeye devam edecek.