İstanbul Büyükşehir Şehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Meclisi’nde bu hafta sonunda genel kurul heyecanı yaşandı. Genel kurul için 39 ilçe belediyesine resmi yazı ile yapılan davet sonucunda gelen yaklaşık 300 çocuk İBB meclis salonunda bir araya geldi.

İstanbul’da çocuk olmak

Genel kurulda seçim öncesinde kürsüye gelerek veda konuşması yapan İBB Çocuk Meclisi 4. Dönem Başkanı Semagül Çakır İstanbul’da yaşamanın ayrı bir şans olduğunu dile getirdi. “İstanbul’da çocuk olmanın keyfi bambaşka” diyen Çakır, “İstediğimiz zaman park ve bahçelerde oynayabilir, istediğimiz tiyatroya gidebilir, sağlıklı olmak için spor yapabilir ya da onlarca kültürel ve tarihi mekanı doyasıya gezebiliriz. Bize bu imkanları sunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a ve ekibine sonsuz teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Ağırbaş: Gençlik Meclisi’ni sizlere emanet edeceğiz

Genel kurula katılan İBB Gençlik Meclisi Samed Ağırbaş ise 29 Ekim 2014 tarihinde göreve geldiğini belirterek Gençlik Meclisinin önemli çalışmalara imza attığını söyledi. Çalışmaları hakkında bilgi veren Ağırbaş şunları söyledi: “ İBB Çocuk Meclisi’nde edineceğiniz tecrübeler çok önemli. Gençlik Meclisi’ni, bugün yeni başkanının seçileceği Çocuk Meclisimizin üyelerine emanet edeceğiz. Sizler ve bizler kendimizi ne kadar iyi geliştirirsek bu güzel şehir için o kadar başarılı ve önemli işler yaparız.”