İBB Gençlik Meclisi Darülaceze sakinlerini ziyaret etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Darülaceze Müdürlüğü Kayışdağı Kampüsü’nde kalan yaşlılarla sohbet ederek onlara kitap okuyan Gençlik Meclisi üyeleri ziyaretlerini periyodik olarak gerçekleştirmeye devam edecek.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş 30 kişiden oluşan meclis üyesi grubuyla birlikte Darülaceze’ye ziyaret programı düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Darülaceze Müdürlüğü Kayışdağı Kampüsü’ne gelen gençler iş atölyelerini gezdi ve yaşlılarla tek tek ilgilendi.

Darülaceze sakinleriyle sohbet eden Gençlik Meclisi üyeleri burada kalan yaşlılara bir süre kitap okudu. Ziyaretle ilgili düşüncelerini paylaşan İBB Gençlik Meclisi gönüllü üyeleri, “İBB Gençlik Meclisi aracılığıyla bakıma muhtaç yaşlılarımızın yanında ve onlara bir nebzede olsa hizmet edebiliyor olmak bizleri mutlu ediyor. Büyüklerimize saygı duyduğumuz ve onları sevdiğimiz ölçüde biz de saygı görecek ve sevileceğiz. Gençler olarak bugün ne ekersek yarın onları biçeceğiz. Biz Gençlik Meclisi gönüllü üyeleri olarak bugün burada kalan yaşlılarımızı ziyaret etmek ve onlarla zaman geçirmek istedik. Bundan sonra da belirli aralıklarla bu ziyaretleri gerçekleştirmek istiyoruz. Edindiğimiz tecrübeleri de diğer genç kardeşlerimize aktarmak istiyoruz” dedi.

İstanbul Darülaceze Müdürlüğü 1000 kişilik kapasitesiyle fiziksel ve psikolojik durumlarına göre gruplandırılmış olan sakinlerine en uygun yaşam sitelerinde hizmet veriyor. Yaşam sitelerinin fiziki şartları site sakinlerinin profiline göre oluşturulurken, site sakinlerinin yaşamsal ihtiyaçları da bilgisayarlı otomasyon sistemi ile takip ediliyor. Darülaceze sakinlerinin yaşamsal ihtiyaçlarının yanı sıra sosyal ihtiyaçları da kurum tarafından karşılanıyor. Kampüste yer alan Spor Salonu, Kütüphane, Sosyal Aktivite Merkezi, Kafeterya, Doğal Dinlenme Alanları, Hobi ve Hayvanat Bahçesi gibi alanlarda da sakinlere rehabilitasyon amaçlı hizmetler veriliyor.