İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, meclis üyeleri ve hayvan severlerden oluşan gönüllülerle birlikte İstanbul ormanlarına sahipsiz hayvanlar için yem bıraktı. Yemleme sırasında başlayan sağanak yağmur ve çamurla kaplanan zemin gençleri yıldırmadı. 

İstanbullu gençlerin gelişmiş bireyler olarak yetişmesi için çalışmalarını sürdüren Gençlik Meclisi sosyal sorumluluk ve çevre bilinicini arttırmaya yönelik olarak da çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu amaçla geçtiğimiz günlerde Kısırkaya Hayvan Bakım Evi ve Doğal Yaşam Alan’nı ziyaret eden İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve meclis üyeleri, , Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Hasdal Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ni de ziyaret etti.

Tesisi gezen ve Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nün buradaki faaliyetlerine ilişkin yetkililerden bilgi alan Samed Ağırbaş ve meclis üyeleri ile hayvan severlerden oluşan grup daha sonra Hasdal çevresindeki otuz ayrı orman bölgesine sahipsiz hayvanlar için yem bıraktı.

 Etkinlik sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi olarak sokaklarda yaşayan ve şehrin uzak noktalarında bulunan hayvanlarına sahip çıkamaya devam edeceklerini belirten Samed Ağırbaş, “Sokaklarımızda ve İstanbul’un ormanlarında Gençlik Meclisi günülülerimiz ve hayvan severlerimizle birlikte düzenli olarak yemleme yapacağız. İstanbul’da yaşayan varlıkları olarak yalnız olmadığımızı ve bu şehri hayvanlarımızla birlikte paylaştığımızı biliyoruz. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş Beyin talimatları ve destekleri ile çevreye ve sokak havyarlarına sahip çıkıyoruz. Bugün de burada ormanlarımızda dört saatten fazla süren bu çalışmada İstanbul’un sahipsiz hayvanlarına sahip çıkıp onların olumsuz hava şartlarında aç kalmamaları için yem bırakıyoruz” dedi.

 Meclis üyeleri sahipsiz sokak hayvanları için restoranlardan kemik ve belediyelerden ekmek ile çeşitli mamullerden oluşan yemleri topladı. Bunların, hayvanların tüketimi için uygun olup olmadığını uzman kontrolünden geçirdikten sonra uygun alanlara bırakan meclis üyelerini sağanak yağış da durdurmadı.

 Yoğun bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Gençlik Meclisi yemleme çalışmalarını etkili yağış altında ve çamur üzerinde, olumsuz hava koşullarında hayvanların aç kalmaması amacıyla yaptı.