İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin ve İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi’nin ana sponsorluğunda yapılan ISAY forumu gerçekleştirildi.

İBB Gençlik Meclisi girişimcilik konusu üzerinde çok durmaktadır. Lise ve ortaokullarda girişimcilik otobüsleri götüren İBB Gençlik Meclisi Endonezyalı girişimcilere de desteklerini esirgemedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin ve İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi’nin ana sponsorluğunda yapılan ISAY (Indonesian Student Association) forumu, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İş gücü ve girişimcilik konu başlığını içeren forumda birbirinden değerli, genç yaşta başarılı olmuş kişilerin tecrübelerinin aktarıldığı, yöresel aktiviteleri de içinde bulunduran etkinlik Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ISAY forumunun milli marşlardan ve içeriğin tasnifinin anlatılmasından sonra İBB Gençlik Meclisine plaket takdimiyle başlayan programda Gençlik Meclisi ve İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi’nin genel misyon ve vizyonu anlatıldı. İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla ulus gözetmeksizin herkes için hizmet ve gençliğin aktif olarak girişimciliğinin değerlendirilmesi doğrultusunda sunulan imkanlardan ve yapılan etkinliklerden bahsedildi.