İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün liseli gençlere demokrasi eğitimi vermek amacı ile gerçekleştirdiği İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçimleri gerçekleşti.

Yapılan seçimlerde amaçlanan liselerde demokrasi bilincinin öğrencilere benimsetilmesi, seçim ve karar alma süreçleri, karar alma mekanizma süreçlerinin öğrenciler arasında kazanılmasıdır. Öğrenciler bu seçim zarfı içerisinde seçme ve seçilme olgusunu, sandığı, sandıktan çıkan sonucu ve kazanma ve kaybetme duygusunu öğrendiler.

Çemberlitaş Anadolu Lisesi konferans Salonunda yapılan seçimlere İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Seçimlerden önce konuşma yapan Samed Ağırbaş bütün adaylara başarılar diledi. Kendi döneminde yapılan seçimlere değinerek seçimin ve demokrasinin öneminden bahsetti. Bir seçimden geçerek İBB Gençlik Meclisi Başkanı olduğunu anlatan Ağırbaş, İBB Gençlik Meclisini ve yaptıkları çalışmaları anlatarak sözlerine son verdi.

Kıran kırana geçen seçimde 6 aday vardı. 117 delegenin oy kullandığı seçimde Sultanbeyli’nin adayı 1. olarak İstanbul İl Öğrenci Meclis Başkanı seçildi.