140 Somalili subayı İstanbul’da kültür sanat etkinlikleri ile ağırlayan ve İstanbul’un güzellikleri ile misafirlerini tanıştıran İBB Gençlik Meclisi TSK’nın konuk öğrencilerine bu hafta Dolmabahçe Sarayı’nı gezdirdi. 

İBB Gençlik Meclisi İstanbul’da Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde eğitim alan 140 Somalili Subay ile 2015 yılı içerisinde kültür sanat konu başlığında birçok etkinlik düzenleyerek misafirperverliğini gösterecek. Bu kapsamda ilk olarak bu hafta Dolmabahçe Sarayına ziyaret düzenlenerek Kültür Gezisi gerçekleştirildi. Somalili 140 genç Subay Dolmabahçe Sarayı’nın tarihi yanı sıra Türk ve Osmanlı Tarihi hakkında da konunun uzmanlarından bilgi aldı. Ardından tüm Somalili Subaylara kumanya verildi. Yabancı misafirlerin İstanbul’da İBB Gençlik Meclisi tarafından ağırlanması konusunda İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş “Misafirlerimize askeri eğitimleri TSK’mız tarafından sistemli ve yoğun bir şekilde verilirken biz de kardeşlerimize İstanbul’u ve İstanbul’un güzelliklerini tanıtmaya ve yaşatmaya çalışıyoruz. Bu güzelliklerden bir tanesi de Dolmabahçe Sarayı’mız. Bugün buradayız bundan sonra da başka başka alanlarda misafirlerimizi ağırlayıp hoşça vakit geçirmelerini sağlayacağız” dedi.

İBB Gençlik Meclisi yurtdışından gelen askeri öğrencilere Nisan ayının sonuna kadar rehberlik edecek. Bu süre içinde Panaroma 1453, Osmanlı Arşivleri Ziyareti, Deniz ve Havacılık Müzeleri ile Çanakkale gezileri, tiyatrolar ve konserlerden oluşan pek çok etkinlikle öğrencilerin İstanbul’u ve Türkiye’yi tanımaları sağlanacak.