İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Kutlu Doğum Haftası Münasebeti ile İstanbul’un farklı bölgelerinde vatandaşa üzerinde hadislerin yazılı olduğu çiçekleri dağıttı.

Peygamber efendimizin Kutlu Doğumunun 1444 yılı münasebeti ile İstiklal Caddesi, Taksim-Hacıosman Metrosu ,Eminönü Meydanı ,Karaköy Tünel,Sirkeci bölgelerinde Gençlik Meclisinin üyelerinden oluşan gönüllü ekiplerimiz çiçek dağıtımını gerçekleştirdi.

Gençlik Meclisi üyeleri tarafından üzerine hadislerin yapıştırıldığı çiçeklerde ”Hoş Gör Ki , Hoş Görülesin” H.Şerifi yer aldı. İnsanlığın  hoş görü ve merhamete ihtiyacı şu günlerde Hadis-i şerifler ile Hoşgörü Mesajı verdi.

Gençlik Meclisi Başkanımız Samed Ağıbaş ‘ında katıldığı etkinlik renkli anlara sahne oldu. İBB Gençlik Meclisi üyeleri Gençlik Meclisi 5.Dönem itibari ile İstanbul’un her yerinde her alanda olmak zorunda ve halkın içinde olmanı şeklinde yorum yaptı.

5 ay gibi kısa bir sürede 100’ün üzerinde etkinlik yapan gençlik meclisi 5.dönem itibari  Kültür Gezileri ,Teknik Geziler,Konferans ve farklı alanlarda yaptığı çalışmalar ile 200.000 üzerinde genci çalışmalarına dahil etti.

5.Dönem çalışmalarımız İBB Başkanımız Dr.Kadir Topbaş’ın Vizyonu ve talimatları doğrultusunda devam ediyor.