Politika ve Diplomasi Okulu 4. Hafta Asya konu başlığı ile derslere devam etti.  Eğitimlerin son hafta programında Asya kıtasının sosyal, ekonomik ve kültürel özellikleri üzerinde duruldu.

İBB Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen Politika ve Diplomasi Okulu 2014-2015 akademik yılındaki eğitimlerine devam ediyor. eğitimin 4. hafta konuşmacıları arasında Tasam Başkanı Süleyman Şensoy, Gazeteci Yazar Aslan Balcı, Doç. Dr. Ragıp Kutay Karaca, Doç Dr. Cenap Çakmak katıldı.

Süleyman Şensoy “Yeni Küresel Dengeler, Parametreler ve Asya” konulu konuşma yaptı. şensoy yükselen güçlerin en büyük sorununu batıdaki kurumsal süreçlerden geçmemiş olması olarak gösterdi. Programda Aslan Balcı ise Pakistan ve Hindistan Müslümanlarına Genel Bakış konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Doç. Dr. Cenap Çakmak ise ‘Asya Kimliği Kurmak Mümkün Mü?’ başlığı ile yaptığı sunumuna katılımcılara bilgiler verdi. Doç. Dr. Ragıp Kutay Karaca konuşmalarını “Çin Geleceğin Küresel Gücü Olabilir Mi?” üzerine gerçekleştirdi.

Program sonunda çekiliş yapılarak kazanana ödülü takdim edildi. Politika ve Diplomasi Okulu sonunda sertifika verilecektir.