İBB Gençlik Meclisi, Samed Ağırbaş’ın yönetimindeki 5. dönemiyle pek çok başarıya imza atıyor ve farklı alanlarda çeşitli projeler geliştiriyor. Bu çerçevede İBB Gençlik Meclisi Spor Kulübü hayata geçirildi.

Futbol, voleybol gibi spor dallarında takımlar oluşturulup antrenman maçları yapılacak ve bu antrenman maçları sonucunda tek bir takım oluşturulacak. İlkine futbolla başladığımız antrenman maçlarıyla İBB Gençlik Meclisi Futbol Takımı kadrosu şekillenmeye başladı. Voleybol takımı için antrenman maçlarının hazırlığı ise devam ediyor. Ayrıca bir çeşit beyin jimnastiği yahut beyin sporu diyebileceğimiz satranç için de hazırlıklar yürütülüyor. Bu kapsamda bir satranç turnuvasının düzenlenmesi için de çalışmalara başlandı.

İBB Gençlik Meclisi, düzenlemiş olduğu bu sportif aktivitelerle Trekking Gezisi veya 1 Milyon Genç Adım projelerinde olduğu gibi sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekiyor. Bu sayede gençlerin ekip ruhunu geliştirmeleri, özgüven sahibi olmaları, fiziki becerilerini güçlendirmeleri ve yeteneklerini keşfetmeleri amaçlanıyor.