İBB Gençlik Meclisi, İstanbullu gençlerin pek çok alanda bilgi ve tecrübe kazanmaları ve iyi yetişmiş bireyler olmaları için çalışmalara devam ediyor.

Kültürden sanata, sağlıktan eğitime, sosyal sorumluluktan gezilere hemen her alanda durmaksızın aktif olan meclis, spor alanında da varlığını gösteriyor.

Bu kapsamda futbol ve voleybol takımlarının başladığı antrenman maçlarının yanısıra diğer spor dallarıyla alakalı takımların kurulması için de çalışmalar sürüyor. Bayanlar için ayrı, erkekler için ayrı takımların mücadele ettiği voleybol antrenmanları oldukça keyifli ve hareketli geçti. Söz konusu takımlar içerisinden en yetenekli gençler tespit edilerek tek bir takımda toplanacak ve oluşan takım, profesyonel ekiplerle müsabakaya çıkacak.

Aynı şekilde gençlik meclisi bünyesinde kurulan futbol kulübü de antrenmanlarına devam ediyor. Dördüncü maçına çıkan futbol takımımız her geçen gün gelişiyor ve giderek profesyonelleşiyor. Çok renkli karelere sahne olan futbol maçları, İstanbullu gençlerin kendilerini sportif anlamda geliştirmesini, hareketin getirdiği enerjiyle daha dinç zihinlere sahip olmasını sağlıyor.

Ekip ruhunun diri tutulmasına, gençlerin birbiriyle kaynaşarak sağlıklı yarınlara doğru ilerlemesine ve spor yaparak sağlam zihinlere kavuşmasına katkı sağlayan bu sportif faaliyetler, daha profesyonel şekilde devam edecek.