15-25 yaş arası bütün gençlerin hemen her alanda kendini geliştirmesi adına birçok etkinlik düzenleyen İBB Gençlik Meclisi, ziyaretlerine devam ediyor.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerle daha kapsamlı projeler üretmeyi, üyelerin faaliyet potansiyelinin farkına varmasını ve efektif hareket edebilmelerini amaçlayan meclisimiz, İstanbul Sultangazi’de bulunan 4. Bölge Tuz Deposu’nda incelemelerde bulundu.

İBB Gençlik Meclisi, Başkan Samed Ağırbaş’ın önderliğinde 5. Dönem misyonu ve vizyonu doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu bağlamda meclis bünyesinde oluşturulan ve alanında uzman eğitmenlerden uygulamalı olarak yangın söndürme, ilk yardım gibi sertifikalı eğitimler alan Arama Kurtarma Timi (ARKUR) gönüllüleriyle gerçekleşen ziyaret oldukça verimli geçti.

Yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul’da trafiğin aksamaması, kaza riskinin en aza indirilmesi ve vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmesi için yapılan tuzlama çalışmalarını yakından gözlemleyen İBB Gençlik Meclisi ARKUR Timi; İstanbul’daki tuz stokları, tuzlama faaliyetlerinin nasıl yürütüldüğü ve birlikte neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Spordan sanata, bilimden kültüre, sosyal sorumluluk projelerinden eğitime varana kadar birçok alanda olabildiğince geniş kapsamlı faaliyetler düzenleyen meclisimiz, gençlere yönelik daha güçlü ve gür sesli projeler üretmek adına ziyaretler gerçekleştirmeye devam edecek.