Toplu ulaşıma dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Transist 2014 7. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı sona erdi. Fuarda İBB Gençlik Meclisi de bir stant açtı.Aynı zamanda İBB Gençlik Meclisinin binlerce gönüllüsü Transist Sempozyumunda İstanbul’un ulaşımına katkı sağlamak için bende varım dedi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve birbirinden önemli toplu ulaşım konularının geleceğinin inşaa edildiği sempozyumların ardından toplu ulaşımın en iyilerinin belirlendiği ödül törenine geçildi.  Mükemmellik kültürünün toplu ulaşım hizmeti veren kuruluşlarca benimsenmesi ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla düzenlenen yarışmada en iyi toplu ulaşım hizmeti sunan illerin seçilmesi ile diğer illerin kendi eksik yönlerini görmelerinin, bu yönde kendilerini geliştirmelerinin sağlanması hedeflendi.

Transist 2014 etkinliği kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Toplu Ulaşımda Mükemmellik Ödülü kazandı. Fuarda İBB Gençlik Meclisi açıtığı stantta ebrudan kaligrafiye bir çok sanatsal etkinlik gerçekleştirdi.

Fuar kapsamında İstweb’e canlı yayın konuğu olan İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ; ”İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Kadir Topbaş‘ın çizdiği vizyon doğrultusunda inovatif projeler üretip hayata geçiriyoruz. İstanbul’un 39 ilçesinde faaliyet gösteren, Türkiye gençliğinin ortak sesi ve vicdanı olan bir gençlik yapısı kurmak için çalışıyoruz. Yeni dönemde gençlik meclisi her alanda faaliyet gösterecek , İstanbul gençliğinin karar alma mekanizmalarına etkin katılımını sağlayacak” dedi.

İBB Gençlik Meclisi tarafından kurulan standı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İETT İşletmeleri Genel Müdürü Mümin Kahveci ,Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş, Gençlik Spor Müdürü Ayhan Kep de ziyaret etti. Standı inceleyen heyet gençlerle sohbet ederken, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı gençlerle birlikte ebru yaptı.

İBB Gençlik Meclisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatı doğrultusunda 5. Dönemi sonrası hayata geçirdiği yeni vizyonu ile gençleri ilgilendiren her konuda çözüm üretme çalışmalarına devam ediyor. Gençlik Meclisi, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliği ile  faaliyetlerini sürdürüyor.