İBB Gençlik Meclisi sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyeleri ile görüştü. İBB Gençlik Meclisi üyeleri görüşme sırasında İstanbullu gençler için yaptıklarını ve yapmak istediklerini anlattı.

Toplantıda Genç İslam dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyeleri ilk olarak kuruluş ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Farklı coğrafyalarda Müslüman geçlerin sorunlarına çözüm arayan İDSB üyeleri İstanbul gençliği için de İBB Gençlik Meclisi ile ortak projeler konusunda destek vereceklerini bildirdiler.

Her alanda İstanbullu gençlere faydalı işler yapmaya çalışan İBB Gençlik Meclisi gençler arasında manevi iklim oluşturma konusunda elinden gelen çabayı gösteriyor. İBB Gençlik Meclisi yeni vizyonu ile İstanbul’un tarihi güzelliklerini ve manevi dokusunu İstanbul’da yaşayan gönüllü gençlere anlatmak üzere daha önce Süleymaniye Buluşmaları projesini hayata geçirmişti. Ayrıca İstanbullulara manevi yönden katkı sağlamak amacı ile 40 Hadis Sergisi’ni İstanbul metrolarında ziyaretçiyle buluşturdu.  İstanbul’un manevi dokusunu yaşatmak için  Cami Gezileri de düzenleyen Gençlik Meclisi STK ziyaretlerinde yapılabilecek etkinlikler hakkında fikir alışverişinde bulunuyorlar.