İBB Gençlik Meclisi üyeleri Genç Yeşilay’ı ziyaret etti. Üyeler sigara ve tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı ve kumar bağımlılığı konusunda birçok konuda çalışma yapan ve gençlere ulamaya çalışan Genç Yeşilay hakkında bilgilendirilder.

İBB Gençlik Meclisi 5. Dönem yeni misyon ve vizyonu doğrultusunda Samed Ağırbaş rehberliğinde çalışmalarını sürdürüyor. İBB Gençlik Meclisi gençliğin ihtiyaçlarını ve beklentilerini saptamak, iş birliği içinde özverili ve çözüm odaklı çalışmalar yapıp eğitim, sanat, spor, hizmet ve sosyal yardımlaşma gibi birçok alanda projeler üretmek, destekleyici politikalar geliştirmek, uygulamak ve tüm İstanbul gençliğinin bu çalışmalardan mümkün olduğunca faydalanmasını sağlamaya çalışıyor.

Dönem boyunca sağlık alanında 26.880 gence ulaşan Gençlik Meclisi aynı zamanda Sağlıklı Dişlerle Gülümse Geleceğe ve Bir Milyon Genç Adım projeleri ile gençlerin sağlıklı bireyler olmalarını ve sağlıklı bir yaşam sürmeler için gereken çalışmaları yapıyor.

Her alanda İstanbullu gençlere ulaşmak isteyen İBB Gençlik Meclisi üyeleri sağlık konusunda farkındalığı arttırmayı ve sağlıklı bir nesil yetiştirmeye destek olmak amacıyla Genç Yeşilay’ı ziyaret etti. Sigara ve tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı ve kumar bağımlılığı konusunda birçok konuda çalışma yapan ve gençlere ulamaya çalışan Genç Yeşilay uzmanı M. İsmail Memiş ve Etkinlik birim Yöneticisi Özcan Çalışkan Gençlik Meclisi divan üyelerine Genç Yeşilay hakkında bilgi verdi.

Beraber ortak hedefler konusunda görüş birliğine varan İBB Gençlik Meclisi ve Genç Yeşilay üyeleri yapacakları projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular. Gençleri madde bağımlılığı konusunda bilgilendirmek ve madde bağımlılığı kazandırma konusunda eğitim vermeyi amaçlayan kurumlar yeni dönemde beraber ortaklaşa çalışmalar konusunda de birliktelik kararına vardılar.